Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: Dziennikarstwo Egipt medioznawstwo nowe media prasa
Źródło: Joanna Mikosz, Rynek prasowy w Egipcie przed „Arabską Wiosną Ludów” i po niej , "Kultura - Media - Teologia", 2012( 8) nr 1, s. 61-70.
DOI: 10.21697/kmt.8.5
Autorka tekstu stara się przybliżyć rynek prasy egipskiej przed i po rewolucji w 2011 roku. W tym celu dokonała segmentacji rynku prasy codziennej oraz periodyków biorąc pod uwagę różne kategorie m.in., takie jak: zawartość treściowa, język, częstotliwość ukazywania się lub zasięg geograficzny. W tekście nakreślone zostały również zasady funkcjonowania prasy egipskiej za czasów prezydentury Hosniego Mubaraka gdy funkcjonowało wiele restrykcyjnych przepisów i środków utrudniających pracę dziennikarzy, jak np.: brak swobody dostępu do informacji, a także wymóg uzyskania zgody przez dziennikarzy na pracę nad konkretnym tematem od ministra do spraw mediów. Autorka wskazuje też, że upadek rządów Hosiniego Mubaraka zapoczątkował proces wiele zmian dotyczących sposobu redagowania i przekazywania treści zamieszczanych w prasie.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...