Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Zmarł ks. profesor Tadeusz Zasępa

Z żalem zawiadamiamy, iż 18.09.2016 r. na Słowacji po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny teolog i medioznawca, członek rady naukowej naszego pisma, ks. prof. dr hab. Tadeusz Zasępa. Odszedł do Pana w niedzielę Środków Społecznego Przekazu.
Urodził się 23 kwietnia 1946 r. w Radziejowicach koło Radomska. Poprzez świecenia związany z Częstochową, w związku z pracą i studiami na KUL, związany z archidiecezją lubelską. W latach 2008-2014 był rektorem Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberku na Słowacji. Był także wykładowcą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Założył Katolickie Radio Lublin i kierował nim w latach 1993-1995. Za swoją działalność ks. prof. Tadeusz Zasępa został uhonorowany w 2004 r. Międzynarodową Nagrodą Słowackiej Akademii Nauk za wkład w rozwój nauk społecznych, humanistycznych, kultury i sztuki na Słowacji. W 2007 r. w dowód zasług dla Słowacji, otrzymał obywatelstwo Republiki Słowackiej. Był związany z tygodnikiem „Niedziela”.
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...