Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: kultura narcyzm psychologia uczestnictwo w kulturze

KMT 2014 nr 3 Pobierz PDF

Magdalena Szpunar,

Od narcyzmu jednostki do kultury narcyzmu

Źródło: Magdalena Szpunar, Od narcyzmu jednostki do kultury narcyzmu, "Kultura - Media - Teologia", 2014( 18) nr 3, s. 106-116.

DOI: 10.21697/kmt.18.6

Celem artykułu jest eksplikacja kultury narcyzmu. Punktem wyjściowym rozważań jest etiologia zaburzenia narcystycznego, zaś sama kultura narcyzmu zostaje potraktowana jako przejaw destrukcji kultury. W artykule postawiono tezę, iż coraz więcej osób przejawia dzisiaj cechy osobowości neurotycznej, co prowadzi między innymi do nadmiernego uzależnienia od akceptacji innych, co warunkuje kompulsywne zogniskowanie się na prestiżu, władzy i posiadaniu.

O autorach

Magdalena Szpunar

ORCID: 0000-0003-1245-5531

Profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie socjologii, specjalizacja: nauki o mediach, medioznawstwo, socjologia internetu, nowe media. Pracuje w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie kieruje Zakładem Nowych Mediów. Więcej o autorce: www.magdalenaszpunar.com
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...