KMT 2017 nr 1
Pobierz PDF
Free Media in Poland – Historical and Contemporary Threats, Questions and Problems
Źródło:
Andrzej Adamski, Free Media in Poland – Historical and Contemporary Threats, Questions and Problems, "Kultura - Media - Teologia", 2017( 28) nr 1, s. 173-191.
DOI: 10.21697/kmt.28.9
Artykuł ma charakter interdyscyplinarny. Odnosi się do historii i prawa mediów w Polsce. Nie ma on charakteru ściśle prawniczego – jest to raczej przeglądowa refleksja na temat: jak polskie prawo chroniło wolność słowa i mediów na przestrzeni dziejów? Refleksja nie obejmuje lat 2015-2017.
O autorach
Andrzej Adamski
ORCID: 0000-0002-4075-4224
medioznawca z wieloletnim doświadczeniem dziennikarza i publicysty. Profesor nadzwyczajny w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, kierownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się głównie wokół zjawiska mediatyzacji, komunikacji religijnej, komunikacji cyfrowej, teologii mediów i komunikacji oraz historii mediów i prasy dla dzieci. Laureat prestiżowego stypendium Award of Bogliasco Fellowship (2015), przyznawanego przez amerykańsko-włoską Fundację Bogliasco osobom z wybitnym dorobkiem w dziedzinie nauki i sztuki – więcej www.bfny.org. W latach 2016–2017 odbył staż naukowo badawczy w Słowackiej Akademii Nauk w ramach programu Visegrad Scholarship Program, realizując projekt badawczy pt. „The Interfaces of the Science in Post-Digital Age. The Mediatization of the Science”. Obecnie wraz zespołem realizuje projekt „Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym”, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.