Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: Dziennikarstwo PRL PRL Polska Radio Maryja cenzura medioznawstwo partie polityczne polityka prasa prawo radio telewizja wolność słowa

KMT 2017 nr 1 Pobierz PDF

Andrzej Adamski,

Free Media in Poland – Historical and Contemporary Threats, Questions and Problems

Źródło: Andrzej Adamski, Free Media in Poland – Historical and Contemporary Threats, Questions and Problems, "Kultura - Media - Teologia", 2017( 28) nr 1, s. 173-191.

DOI: 10.21697/kmt.28.9

Artykuł ma charakter interdyscyplinarny. Odnosi się do historii i prawa mediów w Polsce. Nie ma on charakteru ściśle prawniczego – jest to raczej przeglądowa refleksja na temat: jak polskie prawo chroniło wolność słowa i mediów na przestrzeni dziejów? Refleksja nie obejmuje lat 2015-2017.

O autorach

Andrzej Adamski

ORCID: 0000-0002-4075-4224

medioznawca z wieloletnim doświadczeniem dziennikarza i publicysty. Profesor nadzwyczajny w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, kierownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się głównie wokół zjawiska mediatyzacji, komunikacji religijnej, komunikacji cyfrowej, teologii mediów i komunikacji oraz historii mediów i prasy dla dzieci. Laureat prestiżowego stypendium Award of Bogliasco Fellowship (2015), przyznawanego przez amerykańsko-włoską Fundację Bogliasco osobom z wybitnym dorobkiem w dziedzinie nauki i sztuki – więcej www.bfny.org. W latach 2016–2017 odbył staż naukowo badawczy w Słowackiej Akademii Nauk w ramach programu Visegrad Scholarship Program, realizując projekt badawczy pt. „The Interfaces of the Science in Post-Digital Age. The Mediatization of the Science”. Obecnie wraz zespołem realizuje projekt „Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym”, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...