Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: cyberbullying cyberprzemoc hejting trolling trolling
Źródło: Ewa Smerecka, Cyberbullying. Wirtualne narzędzie realnej przemocy, "Kultura - Media - Teologia", 2016( 25) nr 2, s. 71-80.
DOI: 10.21697/kmt.25.6
Użytkowanie Internetu stało się popularne niemal we wszystkich środowiskach społecznych, co stwarza ryzyko wielu zagrożeń. Jednym z nich jest cyberbullying – zjawisko szczególnie groźne dla dzieci i młodzieży. Polska jest krajem, w którym problem cyberprzemocy utrzymuje się na dość wysokim poziomie w porównaniu do innych państw. Dlatego też istotne jest właściwe zdefiniowanie tego zjawiska, omówienie jego form oraz ukazanie, iż jest to problem o wiele groźniejszy w skutkach, niż tradycyjnie rozumiane zastraszanie. Przedstawienie skali cyberbullyingu w oparciu o badania przeprowadzone wśród uczniów polskich szkół potwierdza aktualność podejmowanej problematyki. W artykule przedstawię również kwestie skutecznych sposobów zapobiegania cyberprzemocy, w oparciu m.in. o takie inicjatywy, jak Childnet czy Safer Internet.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...