Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: dziennikarstwo wojenne korespondent wojenny misja dziennikarska reportaż reporter

KMT 2021 nr 4 Pobierz PDF

Małgorzata Dudek,

Wojciech Jagielski − misja dziennikarstwa wojennego

Źródło: Małgorzata Dudek, Wojciech Jagielski − misja dziennikarstwa wojennego, "Kultura - Media - Teologia", 2021( 48) nr 4, s. 83-101.

DOI: 10.21697/kmt.48.4

Artykuł ma charakter analityczno badawczy − odwołuje się do tekstów i przekazów dziennikarskich jako źródeł empirycznych przy pomocy metody analizy zawartości wytworów dziennikarstwa wojennego. Celem artykułu jest syntezujące odkrywanie oraz prezentacja i analiza misji dziennikarstwa wojennego Wojciecha Jagielskiego. Przedstawione w tekście analizy starają się również pokazać w szerszym spektrum uwarunkowań i wyzwań, pracę i misję dziennikarzy jako korespondentów wojennych.

O autorach

Małgorzata Dudek

ORCID: 0000-0003-1265-2017

studentka studiów doktoranckich z nauk o komunikacji społecznej i mediach na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Swoją pracę doktorską poświęciła zagadnieniom współczesnego kina oraz komunikowanym przez nie wartościom. Zainteresowania badawcze: współczesne kino, filmy Michaela Hanekego, media, etyka, psychologia.
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...