Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: Dziennikarstwo Polska Twitter hejting internet polityka prasa radio telewizja trolling trolling wspólnota
Źródło: Karolina Ołtarzewska, Reakcje użytkowników Twittera na wiadomość o wypadku z udziałem prezydenckiej limuzyny, "Kultura - Media - Teologia", 2017( 29) nr 2, s. 46-57.
DOI: 10.21697/kmt.29.4
Wypadek z udziałem prezydenckiej limuzyny, który miał miejsce 4 marca 2016 roku był szeroko komentowany przez internautów w serwisie społecznościowym Twitter. Wpisy użytkowników Twittera stanowią ciekawy materiał badawczy, a odpowiednio usystematyzowany pozwala wyciągnąć wnioski. Bazując na literaturze można stwierdzić, że kryzys jaki wówczas wybuchł został przyporządkowany do rodzaju wrogości i pogłosek. Ma to realne znaczenie na kształtowanie opinii publicznej ze względu na charakter opiniotwórczy analizowanego serwisu społecznościowego i dane, które mówią, że ok. 75% cytowań z Twittera pojawia się w radiu, 68% w telewizji oraz 35% w prasie. Materiał badawczy pozwolił wyodrębnić wpisy pozytywne, negatywne i neutralne. W ostateczności analiza wykazała, że najliczniejszą grupą były tweety neutralne – 7728 tweetów, co stanowi 66% całości. Wpisów uznanych za negatywne było 3030 tj. 26%, zaś wpisów pozytywnych można było w wynikach zauważyć 918, co stanowiło 8% udziału wszystkich tweetów. Uzyskany wynik analizy może świadczyć o tym, że na tle liczby pozytywnych wpisów negatywne cieszyły się większą popularnością na Twitterze, co jest przykładem na pogłębiającą się mowę nienawiści w Sieci.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...