Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: Australia Mohamed Tawhidi szyizm

KMT 2018 nr 1 Pobierz PDF

Łukasz Duraj,

Imam M. Tawhidi i jego propozycja reformy islamu w świetle tradycji muzułmańskiej i współczesnej sytuacji społeczno-politycznej

Źródło: Łukasz Duraj, Imam M. Tawhidi i jego propozycja reformy islamu w świetle tradycji muzułmańskiej i współczesnej sytuacji społeczno-politycznej, "Kultura - Media - Teologia", 2018( 32) nr 1, s. 130-147.

DOI: 10.21697/kmt.32.8

W epoce wzrastającego zagrożenia ze strony terroryzmu i fundamentalizmu rola dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego staje się jeszcze donioślejsza niż dotychczas. Wśród osób podejmujących wysiłek zbudowania pola do trudnej dyskusji szczególną rolę odgrywają autorytety i reformatorzy religijni. Celem tekstu jest przedstawienie postaci i poglądów australijskiego imama Mohameda Tawhidiego oraz ocena, czy jego propozycja przekształcenia islamu i ułożenia relacji międzygrupowych w społeczeństwie australijskim ma szansę powodzenia.

O autorach

Łukasz Duraj

ORCID: (nieznany)

magister kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, posiadający także tytuł licencjata z dziedziny europeistyki. W zakresie jego zainteresowań znajdują się m.in. dialog międzykulturowy i międzyreligijny, komunikacja międzykulturowa, badania postkolonialne oraz historia i kultura Europy, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Adres e-mail: lukaszduraj1991@interia.pl
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...