Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: Hugo Tristram Engelhardt początek życia sztuczne zapłodnienie

KMT 2018 nr 1 Pobierz PDF

Jacek Rosa,

Issues of early life in postmodern philosophies according to Hugo Tristram Engelhardt

Źródło: Jacek Rosa, Issues of early life in postmodern philosophies according to Hugo Tristram Engelhardt, "Kultura - Media - Teologia", 2018( 32) nr 1, s. 179-191.

DOI: 10.21697/kmt.32.11

Współczesne spojrzenie na początek życia rodzi potrzebę, dobrego zrozumienia kim jest człowiek i jakie ma wartości. W powyższym artykule zostaną przedstawione wybrane myśli dotyczące spojrzenia Hugo Tristrama Engelhardta na zagadnienie początku życia i sztucznego zapłodnienia. Te refleksje pochodzą z utylitarystycznego stanowiska Engelhardta. I ten punkt spojrzenia jest skonfrontowany ze sposobem myślenia przedstawicieli bioetyki personalistycznej, aby pokazać jak radzić sobie z propozycjami z punktu widzenia ściśle etycznego.

O autorach

Jacek Rosa

ORCID: (nieznany)

ks. dr, prezbiter diecezji siedleckiej, bioetyk, prowadzi badania nad zagadnieniami bioetycznymi w perspektywie personalizmu chrześcijańskiego i zagadnień bezpieczeństwa osoby ludzkiej, adiunkt w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Adres e-mail: jacekrosa79@gmail.com
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...