Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: internet komunikacja meaning philosophy quality życie
Źródło: Alžbeta Dufferová, A Philosophical view of Internet Communication, "Kultura - Media - Teologia", 2019( 36) nr 1, s. 92-102.
DOI: 10.21697/kmt.36.5
Internet jako miejsce służące do zbierania, klasyfikowania i rozpowszechniania ogromnej ilości danych rozwinął się w ostatnich czasach do niewyobrażalnych rozmiarów. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego świata bez jego obecności. Artykuł „Filozoficzne spojrzenie na komunikację za pośrednictwem Internetu” poszukuje odpowiedzi na pytanie: czy i w jakim stopniu Internet odpowiada na rzeczywiste potrzeby człowieka i społeczeństwa. Niniejsza publikacja przedstawia ogromny wpływ Internetu, ale nie rozwiązuje dylematów powstałych z niektórych jego poważnych niedociągnięć. Internet służył i ubogacał pokolenie, które je stworzyło, ale kolejne pokolenie nie ma pojęcia o świecie bez Internetu. Co to znaczy? Prawdą jest, że młode „internetowe” pokolenie z łatwością i pewnością uczy starszą „nie-internetową” generację, jednak poczucia wyjątkowości swojego własnego życia nie potrafi już odnaleźć z podobną łatwością. Tymczasem, najważniejszą rzeczą w życiu nie jest bycie biegłym w sprawach komputerowych. Co gorsza, wydaje się, że umiejętność ta doprowadza do problemów ze zrozumieniem siebie i innych. Czy „kultura komputerowa“ tworzy jakąś próżnię w umyśle człowieka? Jak to możliwe, że siedmioletnie dziecko, które potrafi pisać zrozumiałe teksty na komputerze, nie może chodzić do szkoły, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie korzystać z toalety? Co się stało z „różą“, tak starannie pielęgnowaną przez Małego Księcia Saint-Exuperego?
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...