Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: Kino Polska Biblioteka Cyfrowa Radio Watykańskie audycja przekaz medialny radio

KMT 2021 nr 2 Pobierz PDF

Anita Zawisza,

O kinie w Radiu Watykańskim – analiza treści audycji radiowych pt. „Kino – wehikuł ludzkich tęsknot”

Źródło: Anita Zawisza, O kinie w Radiu Watykańskim – analiza treści audycji radiowych pt. „Kino – wehikuł ludzkich tęsknot”, "Kultura - Media - Teologia", 2021( 45) nr 2, s. 139-165.

DOI: 10.21697/kmt.45.6

Cykl audycji radiowych pt. „Kino – wehikuł ludzkich tęsknot” jest częścią programu Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego. Każdy odcinek odnosi się do wybranego filmu, pochodzącego z danego przedziału czasowego w dziejach kina światowego. W zeszłym roku audycje zostały zdigitalizowane (w ramach projektu z MEN) i umieszczone w wolnym dostępie na platformie Polskiej Biblioteki Cyfrowej. Niniejszy artykuł sprowadza się do zwięzłej, aczkolwiek skrupulatnej analizy treści jedenastu rubryk składających się na poszczególne odcinki. Charakterystyka materiału sprowadza się do opisu zawartości słuchowisk, instytucji i osób bezpośrednio związanych z ich emisją, jak i jednostek pośrednich – projektu cyfryzacji cyklu o kinie przez PBC.

O autorach

Anita Zawisza

ORCID: 0000-0001-7050-5889

doktorantka i wykładowczyni na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, dyscyplina nauki o mediach i komunikacji społecznej. Autorka publikacji odnoszących się do wybranych aspektów, problemów badawczych dot. polskiej kinematografii. Zainteresowania badawcze skupiają się wokół analizy wizerunku postaci filmowych (w szczególności duchownych Kościoła katolickiego).
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...