Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: Kościół katolicki blog blogosfera ewangelizacja internet social media

KMT 2019 nr 1 Pobierz PDF

Karolina Podlewska,

Analiza zjawiska katolickiej blogosfery w Polsce w kontekście jej rozwoju i profesjonalizacji

Źródło: Karolina Podlewska, Analiza zjawiska katolickiej blogosfery w Polsce w kontekście jej rozwoju i profesjonalizacji, "Kultura - Media - Teologia", 2019( 36) nr 1, s. 30-49.

DOI: 10.21697/kmt.36.2

Blogosfera katolicka bywa sprowadzana wyłącznie do nowoczesnego narzędzia ewangelizacji, a samo pojęcie wykorzystywane jest dość intuicyjnie. Czołowi twórcy katolickich blogów w Polsce dotykają w swoich publikacjach ważkich zagadnień, które przenikają do dyskursu religijnego w mediach tradycyjnych. Budują zaangażowane społeczności, doświadczenie zdobyte dzięki prowadzeniu własnej platformy przeradza się w profesjonalną współpracę z mediami. Powyższe argumenty świadczą o postępującej profesjonalizacji blogosfery katolickiej oraz ewoluującej roli katolickich blogerów. Teza zostanie zilustrowana poprzez zestawienie tendencji obecnych w katolickiej blogosferze oraz trendów typowych dla środowiska blogosfery

O autorach

Karolina Podlewska

ORCID: (nieznany)

absolwentka kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, obecnie doktorantka w Instytucie Nauk Politycznych Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. Jej zainteresowania badawcze są związane z public relations, komunikacją religijną, zjawiskiem mediów społecznościowych. Od 2015 roku wiceprezes Koła Naukowego „Public Relations w Social Media”. Specjalista ds. mediów społecznościowych i komunikacji wewnętrznej w Centrum Myśli Jana Pawła II.
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...