Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: Facebook Twitter cyberprzemoc hejting komunikacja konflikt obcy plotka social media trolling trolling wolność słowa
Źródło: Michał Klementowicz, The hate speech, new or well-known phenomenon?, "Kultura - Media - Teologia", 2016( 25) nr 2, s. 19-29.
DOI: 10.21697/kmt.25.2
Fenomen mowy nienawiści należy do jednego z często analizowanych w badaniach nad komunikacją zjawisk. Celem niniejszego artykułu jest po pierwsze próba usystematyzowana znaczenia zjawiska jakim jest mowa nienawiści. Po drugie celem artykułu jest próba pokazania, iż w argumentacji erystycznej (przy Schopenhauerowskim znaczeniu tegoż terminu) jesteśmy w stanie określić te same elementy, na które wskazują badacze zjawiska mowy nienawiści. Przykładem obecności mowy nienawiści w erystyce może być tzw. argumentum ad personam. Pozwala to stwierdzić, że fenomen mowy nienawiści w swoich założeniach i strukturze nie jest nowym zjawiskiem ponieważ obecny jest w ramach argumentacji erystycznej.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...