Strona archiwalna

Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.

 

Słowa kluczowe: Samobójstwo edukacja medialna internet młodzież

KMT 2021 nr 5 Pobierz PDF

Piotr Drzewiecki,

Samobójstwa nastolatków w Internecie w perspektywie pedagogiki mediów

Źródło: Piotr Drzewiecki, Samobójstwa nastolatków w Internecie w perspektywie pedagogiki mediów, "Kultura - Media - Teologia", 2021( 47) nr 5, s. 25-38.

DOI: 10.21697/kmt.47.2

Coraz częściej słyszymy o powstawaniu nowych witryn i forów internetowych, które zachęcają do popełniania samobójstwa wśród nastolatków. Internauci znajdujący dzięki wyszukiwarkom informacje o samobójstwie częściej są do niego zachęcani niż przed nim zniechęcani – wynika z raportu przygotowanego przez British Medical Journal w 2008 roku. W artykule chciałbym zanalizować problem od strony pedagogiki mediów. W jaki sposób możemy – również poprzez internet – prowadzić skuteczną profilaktykę suicydologiczną? Jak wychowywać do internetu by stawał się on kulturą sensu życia, a nie samobójczej śmierci?

O autorach

Dr Piotr Drzewiecki

ORCID: 0000-0002-3009-2562

Medioznawca, edukator medialny, dr hab. teologii mediów i komunikacji, prof. uczelni, wykładowca akademicki w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.
Informacje
Numery

Zobacz wszystkie numery

Linki
Inne informacje

Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...