Słowa kluczowe: król Manasses narratologia punkt widzenia

KMT 2021 nr 2 Pobierz PDF

Dariusz Kucharek,

Źródło: Dariusz Kucharek, Punkt widzenia w interpretacji tekstów biblijnych. Analiza opowiadania o Królu Manassesie 2 Krl 21,1–18, "Kultura - Media - Teologia", 2021( 45) nr 2, s. 56-72.

Artykuł pokazuje, że biblijne historie Starego Testamentu posiadają punkt widzenia jako technikę narracyjną używaną przez autorów do zademonstrowania prawd teologicznych, moralnego osądu bohaterów, interpretacji tekstu itp. Artykuł ten, analizujący historię króla Manassesa z 2 Księgi Królewskie 21,1–18, przedstawia tę technikę narracyjną i pokazuje jej użyteczność w interpretacji perykop biblijnych.

Dariusz Kucharek

ORCID: 0000-0003-1083-5821

The author earned his Licentiate in Biblical Sciences from the Pontifical Biblical Institute in Rome and a PhD in Biblical Theology from the Pontifical Urbaniana University in Rome. Currently, he is Spiritual Father and lecturer at the Major Seminary in Drohiczyn and lec- turer at the Catholic Academy in Warsaw.