Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: Facebook Twitter USA humor inny islam konflikt marketing wirusowy memy muzułmanie narracyjność obcy socjotechnika
Źródło: Krzysztof Wasilewski, Internetowa aktywność amerykańskiego ruchu alternatywnej prawicy i jej wpływ na radykalizację debaty imigracyjnej w Stanach Zjednoczonych, "Kultura - Media - Teologia", 2017( 30) nr 3, s. 101-121.
DOI: 10.21697/kmt.30.5
Autor artykułu analizuje wpływ dyskursu imigracyjnego, prowadzonego w mediach internetowych alternatywnej prawicy, na debatę na temat imigracji w Stanach Zjednoczonych. „Alt-right” jako nowy ruch społeczny posługuje się podstawowymi mechanizmami medialnymi, w tym zwłaszcza zagłuszaniem kultury, dziennikarstwem obywatelskim oraz mobilizacją opartą na mediach. Dzięki nim komunikaty alternatywnej prawicy przenikają do debaty publicznej. Jej radykalizację w kwestii imigracji można było zaobserwować podczas prezydenckiej kampanii wyborczej w 2016 r., kiedy to media alternatywnej prawicy na równi z mediami głównego nurtu kształtowały dyskurs imigracyjny.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...