Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: Salvatore Privitera bioetyka etyka filozofia in vitro moralność nauki przyrodnicze personalizm
Źródło: Jacek Rosa, Lo sguardo di Salvatore Privitera sulla fecondazione assistita nel confronto con Elio Sgreccia, "Kultura - Media - Teologia", 2017( 28) nr 1, s. 91-107.
DOI: 10.21697/kmt.28.6
Współczesne wyzwania rodzą potrzebę, dobrego zrozumienia wartość słowa w jego pełnym znaczeniu, które zakłada odpowiedzialności i trudności z jakim wiąże się pojęcie sztucznego zapłodnienia. W powyższym artykule zostaną przedstawione wybrane myśli dotyczące spojrzenia Salvatore Privitera na zagadnienie sztucznego zapłodnienia. Te refleksje pochodzą z antropologii Privitery jako fenomenologiczno – analitycznego stanowiska: jest to etyka analityczna w perspektywie uniwersalizacji sądów moralnych, bez żadnego konfliktu miedzy bioetyką „świecką, laicką” a „katolicką”. Ten punkt spojrzenia jest skonfrontowany ze sposobem myślenia Elio Sgreccia, który prezentuje bioetykę personalistyczna. Konfrontacja (raport) pomiędzy Priviterą i Sgreccią według wyżej przedstawionej perspektywy, będzie okazją do pogłębienia spostrzeżeń teologicznych i pokarze jak radzić sobie z propozycjami z punktu widzenia ściśle etycznego.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...