Na tej stronie znajdują się numery archiwalne kwartalnika od 1 (2010) do 53 (2023). Począwszy od numeru 54 kwartalnik znajduje się pod tym adresem.
Słowa kluczowe: Dziennikarstwo medioznawstwo partie polityczne public relations
Źródło: Marta Węgrzyn, Kreowanie informacji: o pseudo-wydarzeniach w polityce, "Kultura - Media - Teologia", 2013( 13) nr 2, s. 8-18.
DOI: 10.21697/kmt.13.1
Monopol informacyjny mediów sprawił, że politycy za wszelką cenę starają się uzyskać medialne poparcie. Potrzeba zaistnienia w mediach staję się dla działaczy (graczy) politycznych tak silna, że skłania ich do wykreowania własnego wizerunku. Szokujące zdjęcia, kontrowersyjne komentarze, sztuczne wydarzenia sprawiają, że na naszych oczach dokonuję się przejście „od ideologii do imagologii”. Dlatego też tematem mojego referatu będzie zjawisko pseudo-wydarzeń (termin znany z pracy D. Boorstina) jako zaplanowanych i wykreowanych (przez specjalistów do marketingu politycznego) zdarzeń. W wyniku dziennikarskiej „obróbki” zdarzenia te stają się darmową reklamą polityczną tworzoną przez samych polityków. Zjawisko to zostanie omówione poprzez odwołanie się do kilku przykładów ze świata polityki.
ORCID: (nieznany)
Używamy plików cookies do mierzenia ruchu na stronie. Więcej na ten temat...