Słowa kluczowe: dzieci edukacja medialna komercjalizacja konsumpcjonizm kultura medioznawstwo moralność teologia mediów tożsamość tożsamość uczestnictwo w kulturze

KMT 2012 nr 3 Pobierz PDF

Michał Konrad Małek,

Młodzieżowe media rozrywkowe antynomią wychowania

Źródło: Michał Konrad Małek, Młodzieżowe media rozrywkowe antynomią wychowania, "Kultura - Media - Teologia", 2012( 10) nr 3, s. 32-45.

Krótkie ukazanie wychowawczej roli jaką powinny spełniać media ze szczególnym uwzględnieniem prasy oraz mediów audiowizualnych. Omówienie tematyki popularnych czasopism kierowanych do młodzieży oraz wybranych telewizyjnych programów młodzieżowych z uwzględnieniem stosowanych technik manipulacji (fragmentacja; ingracjacja). Wykazanie braku promowania wartości oraz zagrożenia dla indywidualności odbiorcy. Konieczność kształtowania u młodzieży właściwych postaw wobec mediów.

Michał Konrad Małek

ur. 12 sierpnia 1989 w Warszawie. Od 2008 r. student Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na wydziale teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sekretarz Koła Naukowego Studentów IEMiD, członek sekcji naukowo-badawczej oraz prezes sekcji edukacyjno-medialnej.